Dbanie o właściwą higienę naszego maluszka jest bardzo ważne, więc należy poświęcić sprawie odpowiednią uwagę i dołożyć wszelkich starań, aby dziecko miało wszystko, czego mu potrzeba. Dla mam, które wychowują dopiero pierwsze maleństwo kąpanie noworodka może wydawać się trudną czynnością. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, które mogą znacznie ułatwić to zadanie.

Jakie akcesoria okażą się pomocne przy kąpaniu dziecka?

W sklepach bądź w internecie można znaleźć wanienki z hamakiem lub z leżakiem. Taki wynalazek sprawi, iż kąpanie maleństwa oraz odpowiednie ułożenie go podczas tej czynności będzie o wiele łatwiejsze. Możemy dostać także wanienki z antypoślizgowym dołem; w takiej wanience nasze dziecko nie będzie zmieniać pozycji podczas kąpieli oraz ślizgać się w wannie, co zmniejsza ryzyko zachłyśnięcia się wodą. Jeśli chodzi o właściwą temperaturę wody, w której będziemy kąpać nasze pociechy, na rynku dostępne są również wanienki z wbudowanym termometrem.

Inne akcesoria kąpielowe

Oprócz wanienki, możemy zaopatrzyć się także w fotelik kąpielowy, który również ułatwi zachowanie odpowiedniej pozycji maluszka podczas kąpieli. Ponadto, warto nabyć okrycie kąpielowe, w które opatulimy naszą pociechę po kąpaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj