Bezpieczeństwo dziecka w samochodzie jest niezwykle ważne, dlatego jeszcze przed pojawieniem się potomstwa musimy pomyśleć o zakupie fotelika samochodowego. Na tym sprzęcie nie warto zbytnio oszczędzać, gdyż w przypadku kolizji może on uratować życie naszego dziecka.

Nosidła

Noworodki przewożone są w samochodach w tzw. nosidłach. Wiele z nich zaopatrzonych jest w specjalny system isofix, który pozwala stabilnie przymocować sprzęt w samochodzie. Taką funkcję musi posiadać również nasze auto, wszystkie nowsze roczniki mają ją wbudowaną fabrycznie. Nosidło można również dodatkowo przypiąć pasami. Dziecko powinno jeździć tyłem do kierunku jazdy. Ale w tej sytuacji bardzo ważne jest wyłączenie poduszek powietrznych i kurtyn.

Fotelik samochodowy

Kiedy dziecko siedzi już samodzielnie i zaczyna mu wystawać główka z nosidła jest to znakiem dla rodziców, że czas na zakup nowego fotelika. I tu możemy zakupić już jeden egzemplarz, który posłuży nam do końca. Takie foteliki rosną razem z dzieckiem. Wraz ze wzrostem dziecka wyciąga się pewne elementy, co pozwala na wygodną podróż. Takie foteliki również można ustawiać tyłem do kierunku jazdy. Dobrze jest je również montować za pomocą systemu isofix.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj