Dzieci kochają jeździć na rowerze i warto ich tego uczyć od małego. Teraz już nawet dwulatki korzystają ze swoich pierwszych biegowych rowerków, które są doskonałym przygotowaniem do prawdziwych rowerów. Dziecku łatwiej będzie utrzymać równowagę, dzięki czemu nie będą potrzebne boczne kółka.

Rower na sezon

Kiedy dziecko jest młodsze i intensywnie się rozwija to często po sezonie rower nie jest już dobrze dopasowany do wzrostu. Nie da się kupić dziecku roweru na długie lata. Poprzez szybki wzrost rower stale trzeba dopasowywać wysokością i rozmiarem kół. Nie warto też kupować roweru na wyrost, gdyż jest to niebezpieczne. Dziecko, które nie może dobrze sięgać do pedałów narażone jest na kolizje.

Rowery górskie

Największym zainteresowaniem wśród dzieci od dawna cieszą się rowery górskie. Grube opony sprawiają, że taki rower nadaje się do jeżdżenia po różnych powierzchniach. Jest uniwersalny a  daje wiele możliwości do rozkoszowania  się jazdą. Do tego ma ciekawy design i można go dostać w przeróżnych kolorach. Mniejsze dzieci powinny mieć rower górski z niską ramą,  która umożliwia swobodne wsiadanie. Ważne, by do roweru od razu dokupić kask i ochraniacze, które ochronią dziecko przed upadkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj