Jakie kosmetyki najlepiej sprawdzą się w czasie ciąży?

Z jakich kosmetyków najlepiej korzystać podczas ciąży? Czy część z nich należy odłożyć na najwyższą półkę w łazience i zapomnieć o nich do czasu porodu? Ciąża to wyjątkowy czas, kiedy w organizmie kobiety zachodzą bardzo liczne i złożone procesy, głównie hormonalne. Wpływają one między innymi na skórę. U wielu kobiet staje się ona bardziej wrażliwa, podatna na uczulenia, na twarzy czasem pojawiają się liczne wypryski, a nawet trądzik. Dodatkowo wyostrza się zmysł powonienia, przez co przyjemne do tej pory zapachy niektórych kosmetyków mogą stać się drażniące.

Z jakich składników powinny być zrobione kosmetyki?

Najlepiej wybierać kosmetyki o krótkim składzie, na bazie naturalnych substancji, z możliwie jak najmniejszą liczbą konserwantów. Niepożądane składniki to SLS, parabeny i silikony, a także sztuczne barwniki. Istotne jest, by kosmetyk miał przyjemny dla nas aromat lub jeśli wolimy, był całkowicie pozbawiony zapachu. W przypadku skłonności alergii warto postawić na kosmetyki hipoalergiczne. Podczas ekspozycji na słońce warto pamiętać o kremie z filtrem UV, (najlepiej mineralnym), gdyż skóra podczas ciąży jest szczególnie podatna na trwałe przebarwienia.

Pielęgnacja skóry na brzuchu

Drugi i trzeci trymestr to czas intensywnego wzrostu dziecka, co dla przyszłej mamy oznacza rozciąganie się mięśni brzucha. Krem przeciw rozstępom pomoże utrzymać skórze jędrność i zapobiec powstaniu wrzecionowatych pasm na powierzchni brzucha po porodzie.

Odpowiedni dobór kosmetyków jest nieodłącznym elementem prawidłowego samopoczucia w czasie ciąży. Ważne, by codzienna pielęgnacja w tym niepowtarzalnym etapie życia była przyjemna i przynosiła pożądane efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj